Повернення сакральних реліквій. В Краєзнавчому музеї вперше експонується колекція реставрованих святинь кінця XIX – поч. XX cтоліття. Унікальні історичні пам’ятки зберігалися у фондах музею. Це – мощі святих, антимінси та рідкісна Плащаниця.

Антимінс у перекладі з грецької означає «замість престолу». Це – священний атрибут християнського богослужіння. На льняному полотні зображена композиція «Покладення до гробу». В спеціальну кишеньку вшиваються мощі святих мучеників. Антимінси з’явилися тоді, коли здійснювалася відправа Літургії поза храмом. У похідних умовах. Священники зауважують,чимало вірян не усвідомлюють призначення антимінсів. І не знають їхньої історії.

Віднайдені сакральні пам’ятки мають набияку цінність. Це – культурне та духовне надбання людства. Такі реліквії спроможні додати сили молитвам, переконані церковнослужителі.
Презентація реставрованих реліквій відбулася в рамках проекту «Врятуймо скарби разом» . Вона триває ще з 2009-го року. Виставка віднайдених святинь – постійно діюча.
Ольга Цьома, Андрій Шкварла, Новини на «Вежі».